Minnebeek: van kinderboerderij naar stadsboerderij

Kinderboerderij Minnebeek is voor veel inwoners een bekende en belangrijke plek. Een plek voor ontmoeting en een plek waar herinneringen worden gemaakt. Waar avonturen worden beleefd. Tegelijkertijd zijn de gebouwen en de invulling van het terrein verouderd. Dat biedt ruimte om te komen tot een meer toekomstbestendige invulling van De Minnebeek, want wij zijn van mening dat er nog veel meer met deze plek mogelijk is.

Laten we meteen duidelijk zijn. Wat goed is, moet je behouden. Maar, in het kader van de kwaliteitssprong is het belangrijk om ook te kijken naar bestaande plekken die we hebben en deze waar mogelijk te versterken. Minnebeek kan, naast de ontmoetingsplek die het nu al is, zorgen voor een verbinding tussen het stedelijk gebied en het groene buitengebied. Het kan mens en natuur dichter bij elkaar brengen. En kan bijdragen aan veel van onze ambities op thema’s zoals energietransitie, biodiversiteit, schoon water en klimaatadaptatie. 

Van kinderboerderij naar stadsboerderij
We gaan transformeren naar een stadsboerderij, maar hoe moet dat eruit zien? Veel inwoners zullen zich betrokken voelen bij dit project. Daar zijn we ons van bewust. We trekken ongeveer een jaar uit om zorgvuldig te onderzoeken hoe deze parel in de stad – en dichtbij het buitengebied – nog meer kan betekenen en bijdragen aan de toekomst van Roosendaal. Dat doen we dus niet alleen, maar samen met al die mensen die De Minnebeek een warm hart toedragen. 

Participatie met inwoners
Hiervoor richten we op korte termijn een tijdelijke moestuin in met een grote gesprekstafel, waar we met omwonenden, inwoners en andere stakeholders in gesprek kunnen gaan. In het eerste kwartaal van 2025 zullen we deze oprichten. De moestuin en gesprekstafel zijn geen permanente aanpassingen, maar zijn middelen om te participeren. We zullen regelmatig activiteiten organiseren om scenario’s voor te leggen aan inwoners. De input die we van inwoners, bezoekers en andere partijen krijgen, nemen we mee in de visievorming. Uiteraard heeft ook Groenhuysen hier een rol in als huidige beheerder van de kinderboerderij en grenzend aan de kinderboerderij hebben zij ook een dagbestedingsfaciliteit. 

Wethouder Klaar Koenraad: ‘Wij zijn van mening dat er nog veel meer mogelijk is met deze plek. Wat? Dat gaan we samen ontdekken tijdens verschillende activiteiten. Van het aanleggen van een moestuin tot samen koken én eten, maar bijvoorbeeld ook samen kunst maken. Dit is allemaal tijdelijk om er samen met u achter te komen, wat er allemaal mogelijk is op deze plek.’

Ron Axt, voorzitter Raad van Bestuur van Groenhuysen: ‘Als huidige gebruiker van de Kinderboerderij zijn we goed in gesprek met de gemeente over de toekomst van dit unieke stukje Roosendaal. Als organisatie denken wij hier graag in mee en zien net als de gemeente kansen om op deze plek extra kwaliteit toe te voegen voor alle omwonenden en bezoekers van de kinderboerderij.’

Voor meer informatie of het aanmelden op de nieuwsbrief kan je terecht op www.roosendaal.nl/minnebeek.