Ga naar de inhoud

Gemeente Roosendaal en NS starten pilot: Nieuwe woning, nieuwe mobiliteit

13 januari 2026

Inwoners van bijna 250 nieuwbouwwoningen in Roosendaal hebben een welkomstcadeau gekregen. Het gaat om nieuwbouwwoningen binnen een straal van ongeveer 1 kilometer van station Roosendaal. De gemeente Roosendaal en de NS geven deze inwoners een gratis NS Flex Dal-abonnement voor 6 maanden. Met deze actie willen de gemeente en NS nieuwe inwoners kennis laten maken met het reizen met de trein.

Nieuwbouwwoningen dichtbij het station
De pilot is bedoeld voor bewoners van nieuwbouwwoningen in de buurt van het station. Wethouder Robin Heij: “We gaan ervan uit dat mensen die dicht bij het station gaan wonen, ook sneller geneigd zijn om de trein te pakken. Samen met de NS gaan we nu onderzoeken of dit cadeau daadwerkelijk helpt om nieuwe bewoners enthousiast te maken voor het reizen per trein.”

“In onze Mobiliteitsvisie 2040 kiezen we voor actieve mobiliteit, met als doel de gemeente slimmer bereikbaar te maken en de overlast van doorgaand verkeer te beperken. Zo zorgen we ervoor dat Roosendaal rekening houdt met de groei van het aantal inwoners en investeert in de leefbaarheid en aantrekkelijkheid van de stad. Het stimuleren van het reizen per openbaar vervoer zoals met deze pilot, past daar prima bij”, aldus wethouder Robin Heij.

Goede treinverbindingen
Vanuit Roosendaal zijn er snelle en duurzame treinverbindingen naar onder andere Zeeland, Zuid-Holland, Breda en Tilburg. Ook de internationale trein richting Antwerpen is goed bereikbaar. Reizen met de trein is daardoor een aantrekkelijk alternatief voor de auto.

Nog abonnementen beschikbaar
De eerste inwoners hebben hun voucher al verzilverd, maar er zijn nog NS Flex Dal-abonnementen beschikbaar. Inwoners die eerder een brief hebben ontvangen, kunnen tijdens de informatiebijeenkomst op 15 januari extra informatie opvragen óf een extra voucher ophalen voor een gezinslid. Dit kan tussen 15.30 tot 17.30 uur in de stationshal van station Roosendaal. De vouchers kunnen tot 1 februari worden geactiveerd. Let op: de voorraad is beperkt.

Delen via: