Publicatie Didam – Verkoop Enexis nabij Hoveniersberg
Aanleiding
De Hoge Raad heeft in het Didam-arrest bepaald dat overheden de uitgifte van onroerend goed, waaronder grond, niet langer één op één mogen afwikkelen. Iedere gegadigde of marktpartij moet een gelijke kans krijgen om het onroerend goed in gebruik/eigendom te krijgen.
Te verkopen grond
Het college van burgemeester en wethouders van Roosendaal maakt daarom bekend dat de gemeente voornemens is om gemeentegrond te verkopen. Het gaat hierbij om grond waarover de gemeente op dit moment in gesprek is met Enexis Netbeheer B.V. te ‘s-Hertogenbosch. Het gaat om gemeentegrond gelegen nabij Hoveniersberg 110a te Roosendaal, kadastraal bekend gemeente Roosendaal en Nispen, sectie N, nummers 2067 en 5414 (gedeeltelijk), ter grootte van circa 83m2 (zegge: drieëntachtig centiare) zoals aangegeven op de bijlage.
Enige gegadigde
De gemeente Roosendaal meent dat Enexis Netbeheer BV de enige serieuze gegadigde is om voornoemd perceel aan te kopen. De grond wordt namelijk verkocht om de energiecapaciteit uit te breiden. Het betreft hier dus een verkoop voor het openbaar belang.
Gemotiveerde reactie
De gemeente Roosendaal zal drie weken na de datum van deze publicatie overgaan tot het verkopen van deze gemeentegrond, tenzij voordien (voor 19 februari 2026) door een belanghebbende een gemotiveerde reactie op dit voornemen is gestuurd naar grondzaken@roosendaal.nl.
Roosendaal, 29 januari 2026